GR. ALTIN2.549,54
BTC67.303,30
ETH3.510,38
LTC73,52
BNB599,20
SOL174,15
AVAX30,24
ADA0,431608
DOT6,30
21 Temmuz 2024, Paz

Sur Tatil Evleri GYO, temettü hakkında bilgilendirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Borsa İstanbul’daki kapanışın ardından şirketlerin KAP açıklaması peş peşe geldi. Borsanın rekor kırdığı dönemde yatırımcılar şirketlerin haberlerini yakından takip ediyor. Sur Tatil Evleri GYO ise, temettü politikasını paylaştı.

Geçtiğimiz yılın sonlarında halka arz ile beraber piyasaya giriş yapan Sur Tatil Evleri, beklendiği bir çıkışı gerçekleştirememişti. Fakat şirket, temettü politikasıyla yeniden canlanmak istiyor.

İşte şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklama;

“Şirket Yönetim Kurulu TTK, sermaye piyasası mevzuatı, vergi mevzuatı, diğer ilgili mevzuat ve Esas Sözleşmesi’nin 31 (Kârın Dağıtımı ve Yedek Akçeler), 32 (Kâr Dağıtım Zamanı) ve 33’üncü (Kâr Payı Avansı) maddeleri çerçevesinde Şirket Genel Kurulu’na sunulacak kar dağıtım önerisini oluşturur.

Dağıtım kararı, Genel Kurul Toplantısı’nda onaylanması halinde yürürlüğe girer ve alınan kararlar aynı gün Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla kamuya bildirilir. İlgili düzenlemeler ve mali imkânlar elverdiği sürece, piyasa beklentileri, Şirket’in uzun vadeli stratejileri, iştirak ve bağlı ortakların sermaye gereksinimleri, yatırım ve finansman politikaları, karlılık ve nakit durumu dikkate alınarak; Esas Sözleşme, TTK, SPK’n Kar Payı Tebliği ve vergi düzenlemeleri çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir net dönem karının yönetim kurulunun değerlendirmeleri sonrası belirlenen oranda pay sahiplerine ve kara katılan diğer kişilere dağıtılması hedeflenmektedir.

Kar payı nakden ve/veya dağıtılabilir karın Sermaye eklenmesi suretiyle “bedelsiz hisse” verilmesi şeklinde ve/veya bu iki yöntemin belirli oranlarda birlikte kullanılması ile dağıtılabilir. Kar payı, dağıtım tarihi itibarıyla mevcut payların tümüne, bunların ihraç ve iktisap tarihleri dikkate alınmaksızın payları oranında eşit olarak dağıtılır. Şirket’in payları arasında kar payı imtiyazı öngören bir pay bulunmamaktadır.

Kar payı dağıtımına karar verilen genel kurul toplantısında karara bağlanmak şartıyla, eşit veya farklı tutarlı taksitlerle de kar payına ilişkin ödemeler yapılabilir. TTK’ya ve Esas
Sözleşme’ye göre ayrılması gereken yedek akçeler ile Esas Sözleşme’de veya işbu kar dağıtım politikasında pay sahipleri için belirlenen kar payı ayrılmadıkça; başka yedek akçe
ayrılmasına, ertesi yıla kar aktarılmasına ve intifa senedi sahiplerine, yönetim kurulu üyelerine, Şirket çalışanlarına, vakıflara ve pay sahibi dışındaki kişi ve kurumlara kardan pay dağıtılmasına karar verilemeyeceği gibi, pay sahipleri için belirlenen kar payı nakden ödenmedikçe bu kişilere kardan pay dağıtılamaz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!