GR. ALTIN2.516,52
BTC64.252,05
ETH3.176,80
LTC68,52
BNB564,01
SOL168,83
AVAX27,35
ADA0,395907
DOT5,73
25 Temmuz 2024, Per

Stablecoin Tether, altına uyumlu olmayı hedefliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Stablecoin arenasındaki en büyük şirketlerden biri olan Tether, başka bir varlığın değerine sabitlenmiş. Ancak altınla teminatlı bir dizi varlık olan Alloy’un piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Alloy serisindeki ilk belirteç, teminat olarak Tether Gold (XAUT) kullanarak ABD dolarının değerini takip edecek olan AUSDT’dir.

Kripto pazarındaki en büyük stablecoin’in arkasındaki şirket olan Tether, altın standarda geri dönmeyi amaçlayan yeni bir kripto para birimi varlıkları serisi olan Alloy’u piyasaya sürdü. Alloy, Tether grubunun bir parçası olan iki şirket olan Moon Gold NA, S.A. de C.V. ve Moon Gold El Salvador, S.A. de C.V. tarafından tasarlandı ve adı, yeni bir tane oluşturmak için iki varlığı birleştirme konseptinden geliyor.

Alloy, iç işleyişini, diğer para birimlerinin değerini izleyen ancak başka bir likit varlık tarafından teminatlandırılan “bağlı varlıklar” kavramına dayandırır. Tether, bunun “referans varlık ile bağlı muadili arasında tutarlı değer ve istikrar” sağladığını belirtiyor.

Tether tarafından Alloy serisinde piyasaya sürülen ilk varlık, ABD dolarının fiyatını izleyen ve altınla desteklenen bir token olan AUSDT’idi. Tether, İsviçre’deki şirket tarafından tutulan fiziksel altınla desteklenen jeton değerini aşırı teminatlandırmak için bu jetonu Tether Gold (XAUT) ile destekliyor. Kullanıcılar, Tether Gold’u teminat olarak yatırarak ASUD tokenlerini basabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!