GR. ALTIN2.418,50
BTC69.440,75
ETH3.766,20
LTC85,55
BNB606,17
SOL170,18
AVAX38,53
ADA0,463734
DOT7,33
25 Mayıs 2024, Cts

Spear Alpha ETF (SPRX) önemli bir büyüme paylaştı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Ivana Delevska tarafından yönetilen Spear Alpha ETF (SPRX) önemli bir büyüme bildirdi. Son 12 ayda, fonun değeri %60’tan fazla arttı. Bu performans, %21’in biraz üzerinde yükselen tanınmış Ark Innovation ETF’nin (ARKK) performansını geride aştı. Yönetim altındaki 70 milyon dolarlık varlığıyla Spear Alpha, yapay zekaya yapılan stratejik yatırımlardan yararlanıyor.

Fon yaklaşık 26 yatırıma sahip. Portföydeki hemen hemen her varlık, AI teknolojisindeki gelişmelerden kazanabilir. Yapay zeka teknolojilerinin bu entegrasyonu, fonun son başarısında kritik bir rol oynamaktadır. Çip endüstrisinde önemli bir oyuncu olan Nvidia, fonun toplam varlıklarının yaklaşık %11’ini oluşturan önemli bir yatırımdır.

Spear Alpha ETF Yüksek Riskli Strateji Karşılığını Veriyor

Delevska ilk olarak hisse senedinin iyi performans göstermediği 2023’te Nvidia’ya yatırım yaptı. Nvidia’nın değeri o zamandan beri %220’nin üzerinde arttığı için bu hareket avantajlı oldu. Şu anda Spear Alpha ETF’nin portföyündeki en büyük yatırım olan Nvidia’ya yapılan yatırım, Delevska’nın yüksek riskli, yüksek getirili stratejisini örneklemektedir.

Bu strateji sadece Spear’ın performansına katkıda bulunmakla kalmadı. Aynı zamanda gelecekteki istikrar için fonu konumlandırdı. Delevska, önümüzdeki birkaç yıl içinde Nvidia’da %30 ila %40’lık bir geri dönüş bekliyor. Bu, portföy içinde Nvidia için daha savunmacı bir role doğru bir kayma olduğunu gösteriyor.

Fonun genel stratejisi yalnızca tematik yatırımlara odaklanmıyor. Bunun yerine, yatırım yaptığı şirketlerin çeşitli endüstrilerinden temalar çiziyor. Bu, kurumsal dijitalleşme, uzay araştırmaları ve karbonsuzlaştırma gibi sektörleri içerir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!