Veri alınamadı
13 Haziran 2024, Per

Şişecam SPK’ya başvurdu: Hisse hareketleri incelensin

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Şişecam’dan KAP’a yapılan açıklamada 31 Mayıs’ta gerçekleşen işlemlerin incelenmesi için SPK’ya başvurulacağı belirtildi.

 

Konuyla ilgili şirketten KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından, 31/05/2024 tarihinde Borsa İstanbul’da halka açık paylarımızda görülen işlemler ve değerli şirket yatırımcılarımızın şikâyetleri sebebiyle, 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ilgili hükümleri uyarınca, şirketimizi ve şirket yatırımcılarımızı zarara uğratan, Şirketimizin sermaye piyasası araçlarının fiyatlarına, fiyat değişimlerine, arz ve taleplerine ilişkin olarak yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırmak amacıyla alım veya satım yapanlar, emir verenler, emir iptal edenler, emir değiştirenler veya hesap hareketleri gerçekleştirenler hakkında gerekli tahkikatın gerçekleşebilmesi ve haklarında yasal yaptırımın sağlanabilmesi maksadıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına karar verilmiştir.

Bu karar doğrultusunda Sermaye Piyasası Kurulu’na ilgili başvuru 10/06/2024 tarihinde yapılmıştır.”

 

31 MAYIS’TA ŞİŞECAM HİSSESİNDE NE OLDU?

Şişecam hissesi 31 Mayıs işlem gününe 52,75 liradan başladı. SISE hissesi gün içerisinden en yüksek 53,40 TL’yi gördükten sonra 47,60 seviyesine kadar düşerken devre kesici de çalıştı. SISE hissesi günü ise yüzde 6’yı aşan değer kaybıyla 47,68’den kapadı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!