GR. ALTIN2.516,52
BTC64.252,05
ETH3.176,80
LTC68,52
BNB564,01
SOL168,83
AVAX27,35
ADA0,395907
DOT5,73
25 Temmuz 2024, Per

Şimşek-Karatepe görüşmesi bitti: İşte CHP’nin önerileri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile makamında görüştü. Hazine ve Maliye Bakanlığında gerçekleşen görüşme saat 10.00’da başladı ve yaklaşık olarak 4 buçuk saat süren görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

Bu görüşme sonrası Yalçın Karatepe açıklamalarda bulundu. Karatepe yaptığı açıklamada 4 ana başlıktaki önerilerini Bakan Şimşek’e sunduklarını belirtti.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe’nin Bakan Şimşek’le görüşmelerinde konuşulanlara dair yaptığı açıklamada öne çıkan başlıklar arasında vergide adalet, emekli aylığı artışı ve asgari ücrete ara zam oldu.

Yalçın Kabatepe, “Sayın Bakan’a Emekli aylığına artışın zorunlu olduğunu söyledik” ifadelerini kullanırken bununla birlikte Kabatepe’nin açıklamaları arasında, “Asgari ücrete ara zam talebimizi Bakan Şimşek’e ilettik ifadeleri de dikkat çekti”

“VERGİDE ADİL BİR SİSTEM OLMALI”

Vergide adaletle ilgili görüşlerimizi paylaştık. Biz sayın Bakanla olan görüşmemizde vergilerin yüksek gelir gruplarında yer alanlardan yüksek oranda olması gerektiğini beyan ettik. Düşük gelir gruplarında kalanların sırtındaki vergi yükünün azaltılması gerektiğini belirttik.

Vatandaşın bu kadar yüksek vergi yükü altında kaldığı dönemde ne kadar verginin silindiğini veya ne kadar vergi affının kamuoyu ile paylaşılması konusunda şeffaflığın olması gerektiğini söyledik.

“TÜİK’İ BAĞIMSIZ HEYET DENETLESİN”

TÜİK’in açıkladığı verilerle ilgili şüphelerin olduğunu ve bu konuda çalışma yapılması gerektiğini Sayın Bakan’ın dikkatine sundum. Eleştirilerin ortadan kalkması için bağımsız bir danışma kurulu, heyet oluşturulması ve raporların incelenmesi ve tereddütlerin ortadan kalkması için çalışma yapılmasını önerdik.”

YURT DIŞI HARCI KONUSU

Ekonomi kurmayı Yalçın Karatepe ayrıca medyada sık sık konuşulan yurt dışına çıkış harcının 3000 lira olacağı iddiaları sonrası Şimşek ile konuştu. Karatepe, “Yurt dışı harcının alınmaması gerektiğini söyledik ama somut bir yanıt alamadık. Tasarıyla ilgili çalışmayı henüz tamamlamadıklarını sanıyorum” dedi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!