GR. ALTIN2.549,54
BTC67.116,18
ETH3.498,00
LTC73,36
BNB597,32
SOL175,23
AVAX30,82
ADA0,429926
DOT6,28
21 Temmuz 2024, Paz

Rapor, Amerika’daki yatırımcıların blockchain’i bilmediğini gösteriyor…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Preply tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, ABD’li kripto para yatırımcılarının beşte üçü veya %60’ı blok zinciri teknolojisini anlamıyor. Araştırma, Z Kuşağı’nın %41’inin kripto para birimi hakkında öğrenmeye olan ilgiyi ifade etttiğini gösteriyor.

Buna rağmen öğrenmek isteyen bireylerin en küçük yüzdesine sahip olduğu aktarıldı. Raporda ayrıca, fungible olmayan tokenlere (NFT’ler) yatırım yapan ABD sakinlerinin de kripto para birimine yatırım yapma olasılığının yüksek olduğu belirtildi.

Yatırımcılar, Blok Zincirini Anlamıyor

Bir Preply araştırmasından elde edilen bulgulara göre, ABD’deki ankete katılan Z kuşağı kripto yatırımcılarının yaklaşık %40’ı kripto para birimi bilgilerine güvenmiyordu. Bu güven eksikliği, Y kuşağı (%35) ve Gen X (%32) arasında daha da belirgin. Çalışma ayrıca ABD’li kripto yatırımcılarının %60’ının “blok zincirinin ne olduğunu bilmediğini” ortaya koydu.

Buna rağmen, veriler, kriptoya hiç yatırım yapmamış olanların %27’sinin daha fazla bilgi edinmek için ders almaya ilgi duyduğunu gösterdi. Çalışma, cinsiyete göre ayrıldığında, ankete katılan erkeklerin %54“ünün ve kadınların %53”ünün daha fazla bilgi edinmekle ilgilendiğini buldu.

Kuşak ilgisi açısından, X kuşağı daha fazla bilgi edinmek isteyen bireylerin en yüksek oranına (%57) den geliyor. %41’i kripto hakkında öğrenmeye ilgi duyduğunu ifade eden Z kuşağı, öğrenmeye istekli bireylerin en düşük oranına sahip.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!