GR. ALTIN2.559,84
BTC60.223,53
ETH3.212,98
LTC70,21
BNB538,83
SOL146,66
AVAX26,28
ADA0,434962
DOT6,28
14 Temmuz 2024, Paz

Putin, siyasi baskıdan bağımsız ödeme sistemine vurgu yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geçtiğimiz günlerde BRICS bloğunun siyasi baskı ve dış müdahaleden uzak bağımsız bir ödeme sistemi kurmayı hedeflediğini duyurdu. Putin, yeni üyelerin eklenmesinin BRICS’in küresel GSYİH’daki payını %36’ya ve küresel nüfustaki payını %45’e çıkardığını belirtti.

Putin BRICS’in Yeni Üyelere Açıldığını Duyurdu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, BRICS ekonomik bloğunun “siyasi baskı, istismar ve dış müdahaleden uzak” bağımsız bir ödeme sistemi kurmak için çalıştığını söyledi. St.’de Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu, Putin, bu yıl yeni üye ülkeleri ağırlayan BRICS için bir ödeme sisteminin önemini vurguladı.

Rus lidere, Suudi Arabistan, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Etiyopya gibi ülkelerde eşlik etti. Ayrıca, BRICS küresel GSYİH’daki payını %36’ya ve küresel nüfustaki payını %45’e çıkarıyor. Putin’in konuyla ilgili yorumları, Batı ülkelerinin destekçilerini ve eleştirmenlerini ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi terk etmeye ikna etme çabasının sonuncusudur.

Putin kısa süre önce ABD’yi Rus şirketlerinin Çinli tedarikçilerine ödemelerini engellemeye çalıştığı için eleştirdi. Hareketi “aptalca” ve “büyük bir hata” olarak nitelendirdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!