GR. ALTIN2.467,50
BTC61.041,83
ETH3.366,37
LTC70,54
BNB571,40
SOL136,69
AVAX25,21
ADA0,392135
DOT5,88
25 Haziran 2024, Sal

Philadelphia merkezli bankası ABD düzenleyicileri ele geçirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Önce Cumhuriyet Bancorp’un çöküşü, bankanın düzenleyici otoriteler tarafından ele geçirilmesine yol açtı. Haberlere göre, Federal Deposit Insurance Corp., ABD’li düzenleyicilerin Republic First Bancorp’a el koyduğunu ve Fulton Bank’a satmayı kabul ettiğini duyurdu. 

Önce Cumhuriyet Fulton Bank’a Satılacak

Bir grup yatırımcıyla finansman müzakerelerinden vazgeçtikten sonra, Philadelphia merkezli banka Pennsylvania Bankacılık ve Menkul Kıymetler Departmanı tarafından devralındı. Fulton Financial Corp.’un bir bölümü olan Fulton Bank, “mudileri korumak” için, Republic Bank’ın tüm varlıklarını satın alacağını ve neredeyse tüm mevduatlarını üstleneceğini belirten FDIC tarafından bir alıcı olarak belirlendi.

Geçen yıl ABD’de dört banka başarısızlığı görüldü. 8 Mart’ta Silvergate Bank kapandı. 10 Mart’ta Silikon Vadisi Bankası çöktü ve 12 Mart’ta Signature Bank başarısız oldu. Düzenleyiciler, kripto para biriminin geçtiğimiz haftalardaki banka başarısızlıklarına katılımını sorguladı. Yine de, Birinci Cumhuriyet durumunda, banka dijital varlıkların yardımı olmadan başarısız olmuş gibi görünüyor.

Federal Mevduat Sigorta Şirketi 28 Mart’ta Silvergate’in “iş modelinin neredeyse yalnızca dijital varlık firmalarına hizmet sağlamaya odaklandığını” belirtti. Ajans, şirketin kripto para birimine olan güveninin tehlikeli olduğunu söyledi.

FDIC ayrıca, Signature’ın örneğinde, bankanın daha çeşitli bir mevduat tabanına sahip olmasına rağmen, sonuçta kripto para piyasasıyla ilgili endişelerden kaynaklandığını belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!