GR. ALTIN2.498,74
BTC66.106,88
ETH3.071,17
LTC82,33
BNB573,60
SOL169,39
AVAX35,80
ADA0,469087
DOT6,94
20 Mayıs 2024, Pts

Ömer Çelik: Irak, PKK’yı terör örgütleri listesine almalı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), dün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.

 

Toplantının hemen ardından Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

Toplantı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak makamlarının PKK’yı yasaklı örgütler listesine almasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirip “Irak, PKK’yı terör örgütleri listesine almalı” dedi.

 

Yeni anayasa tartışmalarına da değinen Çelik, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tüm testlerden geçmiştir. Türkiye’nin çağdaş sivil bir anayasaya ihtiyacı var” diye konuştu.

 

“Gazze’ye sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Hiçbir güç Netanyahu hükümetinin soykırımcı politakasını durduramıyor. Batılı ülkelerin bir yandan silah vermesi, bir yandan da Gazze’ye insani yardım göndermesi şeklindeki çifte standartlı gündem onları daha çok cesaretlendiriyor. Küresel vicdan İsrail saldırıları karşısında ayakta. ABD’deki destek eylemlerindeki görüntüler vicdana vurulan ters kelepçedir. Bu eylemler halen üniversite bahçelerinde devam ederken buna karşı polis şiddetinin uygulanması ibretlik bir görüntü ortaya çıkartmaktadır.

Bugün mesele İsrail ve Filistin arasındaki mesele olmaktan çıkmıştır. Bugün mesele insanlığı savunanlar ile soykırım zihniyetini savunanlar arasında bir mücadeledir. Soylırım zihniyetiyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gazze’ye sahip çıkmaya devam edeceğiz.

 

“Irak, PKK’yı terör örgütleri listesine almalı”

Reklam Alanı

İran ve İsrail arasında bir gerilim söz konusu oldu. Bu gerilim sırasında Cumhurbaşkanımızın Irak ziyareti çok önemli olmuştur. Görüşmenin başlıkları çok kapsamlıydı. Tek seferde en çok anlaşma imzalanan ziyaret budur. Bütün bölgede kaos ve istikrarsızlık sürerken Kalkınma Yolu Projesi’nin bu ziyarette merkezi konulardan birisi olmasıdır. Projenin hayata geçmesini istemeyen pek çok odak var.

Irak makamlarının PKK’yı yasaklı örgütler listesine almasını memnuniyetle karşılıyoruz. Irak, PKK’yı terör örgütleri listesine almalı. Sınırlarımıza yönelik saldırılar Irak’tan geldiği zaman BM şartının 51. maddesinin bize verdiği yetkiyle biz de bu terör tehditini bertaraf etmek için müdahale etymek zorunda kalıyoruz.

Kesinlikle bu müdahaleler Irak’ın toprak bütünlüğüne karşı değildir. Buna mecbur olduğumuz için yapıyoruz.

 

“Türkiye’nin çağdaş sivil bir anayasaya ihtiyacı var”

Meclis Başkanımızın yürüttüğü çalışmalar sürüyor. Bunlara olumlu yaklaşıyoruz.

Türkiye’de artık parlamenter sistem ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bilek güreşi şeklinde sunmaktan vazgeçilmelidir. Vatandaş karar vermiştir. Ülkemiz bu sistemle yönetilmektedir. Bu Türkiye’de çok eski bir tartışmadır. Cumhurbaşkanlığı makamı ile başbakanlık arasındaki çelişki askeri ve yargı vesayetini doğuruyor. Anayasa kitapçığı fırlatma hikayesinde Türkiye’nin ödediği ekonomik bedel çok yüksektir. Vatandaşa verilen hak asla geri alınmaz.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tüm testlerden geçmiştir. Türkiye’nin çağdaş sivil bir anayasaya ihtiyacı var. Aksayan yerlerin her zaman düzeltilmesi mümkündür.

 

“Mehmet Şimşek ve ekibinin politikalarını tam olarak destekliyoruz”

Ekonomi yönetimiyle ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Mehmet Şimşek ve ekibine olan desteğimiz tamdır. Politikalarını tam olarak destekliyoruz.

 

Öğretmen atamalarına ilişkin soruları cevapladı

Çelik, öğretmen atamalarına ilişkin sorulan soruya ise şu şekilde cevap verdi:

“Takvim çalışmaları yapılıyor. Yakında açıklanacak. Kendileri her zaman bizim gündemimizde.”

 

İmamoğlu’nun ‘Hamas’ açıklamalarını eleştirdi

Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Hamas’ı ‘terör örgütü’ olarak nitelendirmesi üzerine ise “Bu açıklamayı yanlış bir açıklama olarak değerlendiriyoruz. Hamas’ın terör örgütü olarak nitelendirmesi tamamen yanlıştır” ifadelerini kullandı.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!