GR. ALTIN2.549,54
BTC67.116,18
ETH3.498,00
LTC73,36
BNB597,32
SOL175,23
AVAX30,82
ADA0,429926
DOT6,28
21 Temmuz 2024, Paz

Kanada, kripto düzenlemeleri konusunda güncelleme yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Kripto para birimlerini yasal ihale olarak tanımamasına rağmen, Kanada Gelir Ajansı onları emtia olarak sınıflandırıyor. Bu, Kanada hükümetinin artan varlığını kabul ederken potansiyel bir tehdit olarak gören kripto para birimi konusundaki temkinli duruşunu yansıtıyor.

Kanada’da, il menkul kıymetler ve türev düzenlemeleri, dijital varlıklar için ana düzenleyici çerçeveyi sağlar. Bu kurallar, belirli kripto para birimi borsalarının ve transfer hizmetlerinin para hizmetleri işletmeleri (MSB’ler) olarak kaydolmasını gerektiren federal kara para aklamayla mücadele yasaları ile desteklenmektedir.

Kanada’daki menkul kıymetler düzenlemesi, menkul kıymetlerin ve türevlerin dağıtımını ve ticaretini kapsar. Bu, izahnameler için gereksinimleri, bayilerin ve danışmanların kaydını ve borsalar ve ticaret platformları için kuralları içerir.

Eyalet ve bölge düzenleyicilerinden oluşan bir organizasyon olan Kanada Menkul Kıymetler İdaresi (CAS), gelişen kripto pazarına hitap etmek için çeşitli yönergeler yayınladı. Özellikle, CAS ve Kanada Endüstri Düzenleme Örgütü (CIRO), mevcut düzenlemelerin kripto varlıklarına nasıl uygulanacağını yönlendirdi.

Kripto Düzenleme ve Güncelleme

18 Ocak 2024: Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri, kripto varlıklarla uğraşan kamu yatırım fonları için yeni kurallar önerdi. Değişiklikler, bu fonların kripto para birimlerini nasıl ele alacağını kısıtlayacaktır.

19 Ocak 2024: Kripto ile ilgili kamu yatırım fonları için riskleri netleştirmek ve azaltmak için ek CSA kuralları önerildi.

12 Şubat 2024: Alberta Utilities Komisyonu, düzenleyici onay olmadan doğal gaz jeneratörü çalıştırdığı için Avex Energy’ye 240.000 doların üzerinde para cezası verdi.

5 Nisan 2024: Coinbase, CSA’ya Kısıtlı Satıcı olarak kaydoldu ve bunu Kanada’da başaran ilk büyük uluslararası kripto para borsası oldu.

17 Nisan 2024: Federal hükümet, kripto para işlemlerini izlemek ve Kanada Gelir Ajansı’na gerekli bilgileri ifşa etmeyenleri cezalandırma yetkisi vermek için önlemler aldı.

18 Nisan 2024: Kanada, 2026 yılına kadar uluslararası Kripto-Varlık Raporlama Çerçevesini benimsemeyi planlıyor. Bu, borsalar ve brokerler gibi kripto varlık hizmetleri sağlayıcılarına yeni raporlama gereksinimleri getirecek ve kripto sektöründe şeffaflığı ve uyumluluğu artıracaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!