GR. ALTIN2.467,50
BTC61.041,83
ETH3.366,37
LTC70,54
BNB571,40
SOL136,69
AVAX25,21
ADA0,392135
DOT5,88
25 Haziran 2024, Sal

IMF, Afrika ülkesinin kripto varlıkları benimsemesini destekliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Uluslararası Para Fonu (IMF), Nijerya’nın ekonomik reform önlemlerinin bir parçası olarak küresel kripto para borsalarını lisanslamasını tavsiye etti. Yakın tarihli bir IMF raporuna göre, kripto para birimlerini finansal sistemine entegre etme teklifi, Nijerya’nın Afrika kripto para piyasasındaki konumunu güvence altına almayı amaçlıyor.

Yapılan açıklamada “Küresel kripto ticaret platformlarının Nijerya’da kayıtlı veya lisanslı olmasını ve finansal aracılar için geçerli olan aynı düzenleyici gerekliliklere tabi olması” aktarıldı.

Yetkililer, etkili AML/CFT risk tabanlı denetim yoluyla kripto ticaret platformları ve diğer sanal varlık hizmet sağlayıcıları tarafından AML/CFT [Kara Para Aklama ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele] kontrollerinin uygulanmasını sağlamalıdır.

Rapor, Nijerya’nın ödemeler dengesinde, özellikle de kaydedilmemiş finansal işlemleri yansıtan net hatalar ve eksikliklerdeki tutarsızlıklara işaret ediyor. Bu tutarsızlıklar, genellikle geleneksel bankacılık kayıtları aracılığıyla kaydedilmeyen “sınır ötesi işlemler için kripto varlıklarını kullanmaya geçiş” dahil olmak üzere çeşitli faktörlere atfedilir.

Daha önce 2020’de büyük ölçüde olumlu olan rapor, Nijerya’nın gayri safi yurtiçi hasılasının %2’si olan 7,5 milyar dolara yakın “NEO’ların çok büyük negatif olmaya devam ettiğini” gösteren 2023 ön verilerini gösteriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!