GR. ALTIN2.520,56
BTC64.284,75
ETH3.156,34
LTC68,06
BNB562,58
SOL167,93
AVAX27,03
ADA0,392825
DOT5,71
25 Temmuz 2024, Per

Horoz Lojistik’in halka arz büyüklüğü 1.35 milyar TL oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Türkiye’nin öncü lojistik şirketlerinden Horoz Lojistik’in talep toplama süreci tamamlandı. 29-31 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşen talep toplama tarihleri Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Satışa sunulan payların ek satış hariç 3,24 katına denk gelen 66.393.208 TL pay karşılığı toplam 1.353.000.000 TL tutarlı talep toplandı. Horoz Lojistik’in halka arzı QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde gerçekleşti.

03 Haziran 2024, İstanbul;

Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden Horoz Lojistik’in, 29-31 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşen talep toplama süreci başarı ile tamamlandı.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan verilere göre Horoz Lojistik’in halka arzına 1 milyon 600 binin üzerinde yatırımcıdan katılım sağlandı. Halka arzda, 1.689.224 yatırımcıdan satışa sunulan payların 3,4 katına denk gelen 66.393.208 pay karşılığı toplam 1.353.000.000 TL tutarlı talep toplandı. Halka arzda hisselerin yüzde 75’i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 25’i ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. Halka arzda ayrıca ek satış hariç, Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 2,00 katı ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 6,96 katı talep geldiği bilgisi de paylaşıldı.

QNB Finans Yatırım Menkul Kıymet Değerler A.Ş.’nin aracılık ettiği ve Borsa’da Satış yolu gerçekleştirilen halka arzda, tüm yatırımcılar için “Sabit fiyatla talep toplama ve en iyi gayret aracılığı” uygulandı.

KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Tic. A.Ş.’nin paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve en iyi gayret aracılığı” yöntemiyle, 29–30–31 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Halka arzda birim fiyat 55,00 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 20.500.000 TL nominal değerli paylar ile ek satışa sunulan 4.100.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmiş; buna göre halka arz büyüklüğü 1.353.000.000 TL olmuştur. Halka arzda, ek satış hariç halka arz edilen 20.500.000 TL nominal değerli payların 3,24 katına denk gelen 66.393.208 TL nominal değerli pay talebi gelmiştir. Halka arzda; Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının 2,00 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara 6,96 katı oranında talep gelmiştir.”

“Tüm Yatırımcılarımıza ve İş Ortaklarımıza Teşekkür Ediyoruz”

Halka arz sürecinde ulaşılan talep karşısında tüm yatırımcılara teşekkür ettiklerini belirten Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, “Müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Türkiye’nin öncü lojistik şirketlerinden biri olma hedefiyle yola çıktık. Başarıyla sonuçlanan halka arz sürecimizde bilgi ve deneyimleriyle her zaman yanımızda olan değerli bir ekiple çalıştık. Şirketimizin adım attığı bu yeni süreçte büyük bir yatırımcı desteğinin olması bizler için gurur verici. Halka arz sürecimizde emeği geçen herkese başta yatırımcılarımıza, Horoz Lojistik ailemize, çözüm ortaklarımıza, tüm destek ekiplerimize ve QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yönetici ve ekiplerine teşekkür ediyorum.” dedi.

“Hedef; Teknolojik Yenilikler ve Çevre Dostu Lojistik Çözümleri”

Horoz Lojistik’in geleceğe yönelik planları arasında, teknolojik yenilikler ve çevre dostu lojistik çözümler üzerinde daha fazla yoğunlaşmak yer alıyor diyen Horoz, bu vizyonun sürdürülebilir kalkınma hedeflerine de katkıda bulunmayı amaçladığını belirtti. Horoz, “Horoz Lojistik olarak ekonomik, sosyal ve çevresel bir temele oturtulmuş sürdürülebilirlik temelli bir yapılanma ile paydaşlarımızı sürece dahil ettiğimiz bir yönetişim anlayışı ile hareket ediyoruz. Bundan sonraki süreçte müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uçtan uca entegre lojistik hizmetlerimiz ile katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Horoz Lojistik Hakkında

Horoz Lojistik, uluslararası iş ortaklıkları, istihdamı, yarattığı ekonomi ve sağladığı katma değeriyle lojistik sektörünün öncü şirketlerinden biridir.

Reklam Alanı

Türkiye’nin en köklü lojistik şirketlerinden biri olan Horoz Lojistik, bugün Türkiye’nin her yerinde ve ülkemizin dış ticaretinde öne çıkan ülkelerde entegre lojistik çözümler üretmektedir.

Horoz Lojistik; Yurtiçi Komple Taşıma, Depolama ve Dağıtım, E-Ticaret Lojistiği, Mikro ve E-İhracat, E-Ticaret Depoculuğu, Mobilya Montaj ve Satış Sonrası Hizmetler, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı modlarında müşterilerine kapsamlı lojistik hizmetleri sunmaktadır.

Horoz, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm lojistik hizmetlerini, müşterisinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla entegre bir şekilde sunarak, sınırsız özel çözümler üretebilmektedir.

Horoz Lojistik, kendi bordrosuna kayıtlı 2000 üzeri çalışan ile hizmet vermektedir. Tesislerinde iş yapan dedike iş ortaklarının çalışanları da hesaba katıldığında 3.000 in üzerinde çalışan görev almaktadır.

Türkiye genelinde GSYH den en yüksek payı alan şehirlere konumlandırılmış 39 lojistik merkezi ile 81 ilden 81 ile ürün sevk edebilen büyük bir dağıtım ağı sahibidir. Bu ağ sayesinde günde ortalama 11.000 adrese teslimat gerçekleştirmektedir.

Yurtiçi Dağıtım ve Depolama faaliyeti kapsamında, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde dağılmış, 98 lokasyonda operasyonel faaliyetlerini sürdürmektedir. 73 tanesi; Şirket’in depolama ve dağıtım operasyonlarını yürüttüğü tesislerdir.

Şirket’in yönettiği toplam operasyonel kapalı alan boyutu 563.967 m2’dir.

➢ 396.143 m2’si yurt içi dağıtım ve bayi ortak depo hizmetleri,

➢ 123.321 m2’si geleneksel depoculuk hizmetleri,

➢ 22.250 m2’si mobilya lojistiği hizmetleri,

➢ 13.224 m2’si e-ihracat hizmetleri, (Almanya ve İngiltere depoları)

➢ 9.029 m2’lik kısmı E-ticaret depoculuğu ve fulfillment hizmetleri amacıyla kullanılmaktadır.

Horoz Lojistik, Ekonomik, Sosyal ve Çevresel bir temele oturtulmuş sürdürülebilirlik temelli bir yapılanma ile paydaşlarını sürece dahil ettiği bir yönetişim anlayışı ile hareket etmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!