GR. ALTIN2.534,08
BTC67.249,36
ETH3.475,48
LTC72,71
BNB594,59
SOL179,88
AVAX31,82
ADA0,432688
DOT6,27
22 Temmuz 2024, Pts

Erdoğan: İstanbul’u belediyecilikte tekrar zirveye taşıyacağız

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi (23 Mart) günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Her Anında Hep Yanında İstanbul İftar Buluşması”nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul şu anda hizmete aç. İstanbul’u Murad’ına kavuşturarak, Türk ekonomisinin lokomotifi olan bu şehri belediyecilik hizmetlerinde de tekrar zirveye taşıyacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şunlar oldu…

Gazze’deki mazlumlara yardım etmeye acılarını hafifletmeye çalışıyoruz

Suriye’de Irak’ta Sudan’da ve son olarak Gazze’de vuku bulan hadiseler bu mübarek hünlerin sevincini layıkıyla idrak etmemize mani oluyor. İnsanlıktan nasibini almamış terörö devleti İsrail, tam 168 gündür Gazzeli kardeşlerimizi alçakça katlediyor. 2. dünya savaşındakilerden daha vahşi bir soykırım uyguluyor.

Türkiye olarak bölgedeki dostlarımızla iş birliği içinde Gazze’deki mazlumlara yardım etmeye acılarını hafifletmeye çalışıyoruz. Zulme ve işgalcilere karşı direnen Filistinli kardeşlerimize terörist iftirası atanları dikkate almıyoruz.

İsrail’den özür dileyen değil dik ve dirayetli tavrıyla İsrail’e özür dileten Türkiye gerçeği ülkemizdeki kimi çevreleri öteden beri rahatsız ediyor. Biz bunların arkasında hangi lobilerin olduğunun elbette farkındayız. Bugüne kadar bu lobilere boyun eğmedik bundan sonra da eğmeyeceğiz. Tavrımızı en sert şekilde ortaya koymayı sürdüreceğiz.

Ramazan ayında insani yardımlarımızı daha da artırmış bulunuyoruz.Kızılay’ımız, belediyelerimiz, vakıflarımız, derneklerimiz Gazze ve Filistin halkı için seferber olmuş vaziyetteler. Dualarımızda Filistinli kardeşlerimizi asla unutmuyoruz.

Siyasi istikrar ve güven ortamı

Bölgemizde patlak veren her kriz ekonomi başta olmak üzere her alanda güçlü olmamız gerektiğine işaret etmektedir. Ne zaman güçlü olduysak kendi insanımızın yanı sıra mazlum ve mağdurlara da cesaret aşıladık, güven verdik. Türkiye’yi içine düştüğü istikrarsızlık ve kriz girdabından biz kurtardık. Siyasi istikrar ve güven ortamının tahkimi ile birlikte ülkemiz kalkınma yolculuğunda önemli bir avantaj elde etti. Zaman zaman kasislerle karşılaşsak da hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

Kişi başına düşen milli gelirimiz ilk kez 13 bin doları aştı

Sadece deprem sebebiyle 104 milyar dolarlık ilave yükle karşılaşmış olsak da yüzde 4,5 gibi çok iyi bir oranla ekonomimiz büyümesini sürdürdü. Kişi başına düşen milli gelirimiz ilk kez 13 bin doları aştı. Bunu ekonomiyi konuşanlar, anlatanlar kişi başına mili gelir 13 bin doları yakaladı diye söylemiyorlar. İşsizlik oranı yüzde 9,4 ile son 10 yılın en düşük seviyesini gördü. İhracatta yakaladığımız ivme artarak devam ediyor. Bu sene ihracat hedefimiz 375 milyar dolardır.

En büyük sıkıntı kaynağımız enflasyon

Reklam Alanı

Tüm dünya gibi bizim de en büyük sıkıntı kaynağımız enflasyondur. Enflasyona ilave olarak biz bir de tamahkarlıkla mücadele ediyoruz. Hiç bir ekonomik temeli olmayan saiklerle milletimizin aşına, ekmeğine kan doğramaya çalışan fırsatçılara göz açtırmamaya kararlıyız.

Bu tür gayri ahlaki yollara tevessül edenleri takip ediyoruz. Hem aldığımız tedbirlerin hem de uyguladığımız ekonomi programının etkisi ile yılın 2. yarısında enflasyonda hızlı bir düşüşe sahip olacağız. 14-28 Mayıs seçimleri öncesinde de milleti panikletmek için her yolu denediler ama muavfak olamadılar. Biz ekonomi programımıza ve ekibimize güveniyoruz. Biz sadece günü kurtarmanın değil, Türkiye ve Türk ekonomisi için en doğrusunu en hayırlısını yapmanın çabasındayız. Karşımızdakileirnin böyle bir dertlerinin olmadığını en iyi sizler biliyorsunuz.

5 yılı kaybettik ama biz bir 5 yıl daha bekleyemeyiz

İstanbul şu anda hizmete aç bunu yakalamak için 5 yılı kaybettik ama biz bir 5 yıl daha bekleyemeyiz. Haliç kokudan geçilmiyordu, ben Kasımpaşa’da doğmuş, büyümüş bir İstanbul çocuğu olarak buraların durumunu çok çok iyi bilirdim. Haliç doluydu, pislikten geçilmiyordu. Biz bu şekilde aldık temizledik.

Şu andaki Haliç eğer kokmuyorsa işte bizim sayemizdedir. Sayın şu andaki mevcut başkan temelsiz temel atma törenine gitti. Çünkü bunlar bu işlerden anlamaz. Sorun soruşturun, kaç tane metro yaptın, kaç tane İstanbul’a hizmetkar olacak adım attın. Sancaktepe’de metronun açılmış olan kuyusunu doldurdu.

Yapmazlar, yapamazlar. Bunların geçmişinden bugüne attıkları adım yok. Hiç bir zaman da olmayacak çünkü bunlarda böyle bir aşk yok, heyecan yok, coşku yok. Bizde ise yatırım, istihdam, üretim, cari fazla yoluyla ülkeyi kalkındırmak var. Biz aşığız, aşık. Nereye? İstanbul’a.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!