GR. ALTIN2.476,66
BTC61.366,45
ETH3.379,44
LTC70,85
BNB572,28
SOL138,95
AVAX25,28
ADA0,391768
DOT5,80
25 Haziran 2024, Sal

Enerji şirketi IC Enterra, yeni yatırım açıklaması yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren IC Enterra, yeni bir yatırım müjdesini verdi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na konuya ilişkin açıklama yaptı.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. (ENTRA), 27 Mayıs Pazartesi günü yatırım hakkında önemli bir bilgilendirme yaptı. Yenilenebilir enerji tarafında daha da güçlenmek isteyen şirket, KAP mesajını şu şekilde paylaştı;

15.05.2024 tarihli özel durum açıklamamızda, İtalya’da yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek üzere ilgili mevzuat çerçevesinde Şirketimizin %100 ortağı olduğu yeni bir şirket kurmaya ve/veya var olan şirketlerin hisselerini devralmaya, yeni kurulacak şirketin isim ve sermaye miktarının, var olan şirket devralınacak ise ilgili şirketin tespiti ile her türlü kurulum/devir işlemlerinin tamamlanması için Genel Müdürümüz Sayın Taşkın Kızılok’un yetkili kılınmasına Yönetim Kurulu toplantısında karar verildiğini paylaşmıştık.

Bu kapsamda, Eterna Green S.r.l. ünvanlı şirketin 100% hissesinin devralınması işlemi 27.05.2024 tarihi itibari ile gerçekleşmiştir, tescil işlemlerini takiben tüm yasal prosedür tamamlanmış olacaktır. Bundan sonraki süreçte, İtalya’daki yatırım fırsatlarının ivedilikle değerlendirilmesi ve kuvvetli bir yenilenebilir enerji portföyü kurulması hedeflenmektedir.

Yatırımcılarımız süreç hakkında, ilgili mevzuat çerçevesinde açıklanması gereken bir durum olduğunda Kamu Aydınlatma Platformu aracılığıyla eş zamanlı olarak bilgilendirilecektir. Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!