GR. ALTIN2.476,66
BTC61.366,45
ETH3.379,44
LTC70,85
BNB572,28
SOL138,95
AVAX25,28
ADA0,391768
DOT5,80
25 Haziran 2024, Sal

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antisemitizm lekesi bize yapışmaz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Erdoğan “İsrail’e yeter artık diyecek bir cesur yürek çıkmadı. ABD’de vicdanlı öğrenciler ve akademisyenler katliama tepki gösteriyor. Başını kuma gömüp yatışmasını bekleyenler var. Öğrenci ve akademisyenler türlü işkenceye maruz kalıyorlar.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği Kapasite Geliştirme ve Eğitim Çalıştayı katılımcılarını Beştepe’de kabul etti. Erdoğan, programda açıklamalara bulundu:

“Birliğimiz aradan geçen süre zarfında büyüdü, güçlendi. Birlik, kültürel ırkçılık, İslam düşmanlığı ve antisemitizmle mücadelede en ön saflarda yer aldı. Avrupa’daki Türk diasporasının karşılaştığı sınamalar değiştikçe birliğin faaliyet sahası da genişliyor.

 

“BATIDA İSLAM DÜŞMANLIĞI TIRMANIYOR”

Biz nerede yaşarsak yaşayalım milletçe güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Batıda İslam düşmanlığı tırmanıyor. İslam düşmanlığının tırmandığı bu dönemde sizlerin sırtında ağır bir yük bulunuyor.
Yurt dışında yaşayan onlarca vatandaşını ırkçı teröre kurban vermiş bir ülke olarak sessiz kalamayız. Nefret suçlarıyla mücadele konusunda Avrupa’da bir ayrım söz konusu. Mağdurun kimliği belirleyici oluyor.

 

Aşırı sağcı akımların kimi Avrupa ülkelerinde bizzat devlet tarafından himaye edilmesi utançtır, skandaldır. Müslümanlara ve göçmenlere yönelik saldırıların daha soruşturma aşamasından örtbas edildiğini biliyoruz.

 

Gazze’ye en fazla yardım yapan ülkeyiz. İsrail’in soykırımını daima gündemde tuttuk. Siyonist lobiye rağmen zalime zalim diyoruz. Küresel Siyonist lobinin baskılarına rağmen tavrımızı koruyoruz. Gazze’de tüm bu vahşet yaşanırken hiçbir batılı lider sesini yükseltmedi. İsrail’e ‘artık yeter’ diyecek bir cesur yürek çıkmadı. Sağa sola insan hakları karnesi düzenleyenler 15 bini çocuk toplam 35 bin Filistinlinin ölümünü sadece seyrettiler.

 

ABD’de vicdanlı öğrenciler ve akademisyenler katliama tepki gösteriyor. Başını kuma gömüp yatışmasını bekleyenler var. Öğrenci ve akademisyenler türlü işkenceye maruz kalıyorlar.”

Reklam Alanı

 

“ANTİSEMİTİZM LEKESİ BİZE YAPIŞMAZ”

Konuşmasında ayrıca, “Antisemitizm lekesi bize yapışmaz” diyen Erdoğan, “Türkiye düşmanlığı ile bir yere varamazsınız” ifadelerini kullandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!