GR. ALTIN2.549,54
BTC67.523,14
ETH3.514,54
LTC73,54
BNB600,67
SOL176,96
AVAX31,32
ADA0,432649
DOT6,32
21 Temmuz 2024, Paz

Çin’in altın talebi boğa piyasasını destekliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Bir altın piyasası analisti olan Jan Nieuwenhuijs, hem özel piyasadan hem de Çin Halk Bankası’ndan (PBOC) gelen artan talebin altın fiyatlarının yükselişinde etkili olduğunu bildirerek altın piyasasının durumunu değerlendirdi. Çinli özel yatırımcılar birinci çeyrek sırasında 543 ton satın alırken, PBOC 189 ton satın aldı.

Çin, Özel ve Merkez Bankası Talebiyle Altın Yükselmeye Devam Ediyor

Çin altın piyasası dinamiklerinde uzmanlaşmış bir altın piyasası analisti olan Jan Nieuwenhuijs, özel yatırımcılardan ve Çin Halk Bankası’ndan (PBOC) gelen talebin, bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyelerine ulaşan altınlardan sorumlu olduğunu belirledi.

Çinli yatırımcılardan gelen özel talep, sektörün ilk çeyrekte 543 ton ithal etmesiyle büyük ölçüde arttı. 2023’ün 4. çeyreğine kıyasla %74’lük bir hacim artışı kaydetti. Nieuwenhuijs’in rakamlarına göre, PBOC ayrıca birinci çeyrek sırasında toplam alımlarında bir artış kaydetti ve bir önceki çeyreğe göre %38 daha fazla olan 189 tona ulaştı.

Analist, değerli metal için mevcut talep seviyeleri devam edeceği veya büyüyeceği için altın piyasasının sıcak kalacağını tahmin ediyor. Nieuwenhuijs için, aynı dönem için incelenen ABD Hazine ve acente tahvillerinde son 53 milyar dolarlık çöplük, Çin’in altın satın almak için dolar boşalttığı anlamına geliyor.

Hem Rusya hem de Batı dünyası donmaya ve uluslararası topraklarda birbirlerinin rezervlerine el koymaya başladı. Bu davranışın daha da şiddetleneceğini vurguladı ve altının güvenli bir sığınak olarak karakterine dikkat çekti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!