GR. ALTIN2.549,54
BTC67.523,14
ETH3.514,54
LTC73,54
BNB600,67
SOL176,96
AVAX31,32
ADA0,432649
DOT6,32
21 Temmuz 2024, Paz

Amerika bankaları halen risk taşıyor mu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Federal yetkililer, dört büyük ABD bankasının “yaşayan iradeler” olarak bilinen kriz yönetimi stratejilerindeki kritik eksiklikleri ön plana çıkardı. Finansal kargaşaya karşı daha güçlü güvenceler için bir baskı sinyali verdi.

Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) ve Federal Rezerv, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs ve JPMorgan Chase’in planlarının beklentilerin altında kaldığını ve gerekli revizyonlar için 2025 son tarihini belirlediğini duyurdu.

İnceleme Altındaki Büyük Bankalar

2008 mali çöküşünden ve ardından gelen Dodd-Frank reformlarından bu yana zorunlu olan yaşam vasiyetleri, bankaların vergi mükelleflerinin kurtarmalarına başvurmadan düzenli bir iflas sürecini özetlemesini gerektirir. Bununla birlikte, FDIC ve Fed tarafından yapılan son değerlendirmeler, bu bankacılık devlerinin stratejilerinde dikkate değer zayıflıkları ortaya çıkardı. Sistemik riskleri etkili bir şekilde azaltma yetenekleri konusunda şüpheler uyandırdı.

Özellikle, Citigroup’un planı iki ajans arasında itiraz edildi, güvenilirlikten yoksun ve ABD altında düzenli bir çözüm sağlayamadığı için etiketlendi. İflas Kanunu – şu anda beklenen katı düzenleyici standartların keskin bir hatırlatıcısı. Bu aksiliklere rağmen, bankalar eksikliklerini düzeltmeye kararlıdır. Citigroup, federal gerekliliklere uymak için veri kalitesini ve düzenleyici çerçevelerini geliştirmenin aciliyetini kabul etmiştir. Citigroup, Marketwatch tarafından yayınlanan bir raporda,

Veri kalitesini ve çözüm planlaması gibi düzenleyici süreçleri iyileştirmek de dahil olmak üzere belirli alanlarda çalışmalarımızı hızlandırmak zorunda kaldığımızı kabul ettik ” dedi. Banka,” Citi’nin olumsuz bir sistemik etki veya vergi mükelleflerinin fonlarına ihtiyaç duymadan çözülebileceğine güvenmeye devam ediyoruz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!