GR. ALTIN2.549,54
BTC66.559,95
ETH3.484,31
LTC72,96
BNB590,36
SOL169,21
AVAX28,10
ADA0,437260
DOT6,31
20 Temmuz 2024, Cts

ABD’den döviz manipülasyonu hakkında açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

ABD Hazine Bakanlığı, geçtiğimiz yıl ABD’nin büyük ticaret ortaklarının döviz kurlarını ihracat avantajı için manipüle etmediğini bildirdi. “ABD’nin Başlıca Ticari Ortaklarının Makroekonomik ve Döviz Politikaları Raporu” Kongre’ye sunuldu.

Raporda, ABD’nin mal ve hizmet ticaretinin yüzde 78’ini gerçekleştirdiği başlıca ticaret ortaklarının döviz politikaları incelendi ve hiçbir ülkenin Aralık 2023’e kadarki dönemde döviz kurunu manipüle etmediği sonucuna varıldı. Ayrıca, hiçbir büyük ticaret ortağının döviz politikalarının gelişmiş analiz yapılmasını gerektirecek kriterleri sağlamadığı belirtildi.

Hazine Bakanlığı, Çin, Japonya, Malezya, Singapur, Tayvan, Vietnam ve Almanya’yı içeren “İzleme Listesi”ni güncelledi.

Japonya’nın bu listeye yeni dahil edildiğinin vurgulandığı raporda Çin’e yönelik şeffaflık çağrısı yinelendi. Çin’in döviz müdahalelerini yayınlamaması ve döviz kuru politikasında şeffaf olmamasının onu diğer büyük ekonomiler arasında farklı bir konuma getirdiği ve bu nedenle Hazine tarafından yakından izlenmesi gerektiği belirtildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!