Veri alınamadı
13 Haziran 2024, Per

ABD TÜFE verileri öncesinde ÜFE açıklandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, bugün Nisan ayı için sıcak olan ÜFE enflasyon verilerini yayınladı. Aylık ÜFE beklenen %0,3’e karşı %0,5 arttı. Aylık çekirdek ÜFE %0,5 arttı, %0,2’lik tahminlerden çok daha yüksekti. Yıllık ÜFE %2,2’de sabitti ve yıllık çekirdek ÜFE oranı aşağı doğru revize edilmiş %2,1’den %2,4’e yükseldi.

ABD borsası, yeni ÜFE verilerini sindirirken ve piyasa eğilimleri hakkında daha fazla rehberlik için TÜFE numaralarını beklerken yatay olarak açıldı. CME FedWatch Tool, Eylül ayından itibaren 25 bps faiz indirimleri için %49’luk bir olasılık gösteriyor ve Kasım ve Aralık aylarında daha fazla faiz indirimi bekleniyor.

Yeni enflasyon verileri ABD doları endeksinin (DXY) 105’e düşmesine ve ABD 10 yıllık Hazine getirisinin de %4,471 düşmesine neden oldu. Bitcoin, DXY ve Hazine getirilerinin karşısında hareket etti.

Jerome Powell, Fed’in herhangi bir faiz artırımını reddederek %2 hedefine getirmek için daha fazla çeyrek ekonomik veriyi analiz etmeye ve enflasyonla mücadele etmeye devam edeceğini söyledi. Diğer Fed yetkilileri faiz indirimleri konusunda şahin kaldı. Bu yıl daha düşük faiz indirimleri hakkında yorum yaptı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!