GR. ALTIN2.498,74
BTC66.177,11
ETH3.073,72
LTC82,44
BNB574,49
SOL169,28
AVAX35,61
ADA0,468994
DOT6,94
19 Mayıs 2024, Paz

ABD Hissesi: MicroStaregy şirketine yakın bir bakış

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

MicroStrategy hisseleri, Bitcoin’in değeri düştükçe düşüyor ve piyasa düzeltmesine yol açtı. 10x Research’ten Markus Thielen, hissenin gerçek değerine daha yakın olduğuna inanıyor. Mart ayında, firması MSTR’nin uygun fiyatını yaklaşık 1.000 dolar olarak tahmin etti ve yatırımcıların doğrudan Bitcoin yatırımlarını tercih edebileceğini tavsiye etti.

Cuma günü itibarıyla, MicroStrategy’nin piyasa değeri 21,37 milyar dolardı. Portföyünde 214,400 BTC 13,26 milyar dolar değerindeydi. Genellikle bir Bitcoin ETF’si için bir stand-in olarak görülen MicroStrategy, piyasa yapıcılar veya itfa süreçleri gibi ETF’lerin tipik mekanizmalarına sahip değildir. Bu da hisse senedi fiyatının piyasa duyarlılığına göre büyük ölçüde değişmesine izin verir.

MicroStrategy, daha fazla Bitcoinsatın almak için ucuz borç ihraç etmek veya premium hisse senedi satmak gibi benzersiz taktikler kullanır. Bu yılın başlarında, bu tür stratejiler, bazılarının haksız olduğunu söylediği hisse senedi üzerindeki çok yüksek prim nedeniyle eleştirilere yol açtı. Ancak destekçiler, primin şirketin gelecekte hisse başına daha fazla Bitcoin alma yeteneğini öngördüğünü savunuyorlar.

CoinShares’ten James Butterfill, MSTR’nin Bitcoin üzerinde kaldıraçlı bir bahis gibi davrandığını ve genellikle Bitcoin’in fiyatıyla 1,5 kat hareket ettiğini belirtiyor. Para politikasının şirketin hisselerini tipik iş temellerinden daha fazla etkilediğini belirtiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!