GR. ALTIN2.529,09
BTC64.262,60
ETH3.178,69
LTC68,62
BNB564,77
SOL169,09
AVAX27,35
ADA0,395647
DOT5,74
25 Temmuz 2024, Per

2025’de Federal Rezerv yeni bir reform mu görecek?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Muhafazakar düşünce kuruluşu Heritage Foundation tarafından başlatılan “Project 2025″e göre, bir sonraki ABD’nin ilk 180 günü içinde muhafazakar politikaları etkin bir şekilde uygulamayı amaçlayan bir strateji var.

Bu planın ayrılmaz bir parçası, muhafazakarlığın temel ilkelerini pekiştirmenin yanı sıra, ABD merkez bankasının bağımsızlığını ortadan kaldırmak. Federal Rezerv’in “parasal işlev bozukluğu” olarak adlandırılan şeyi ele almaktır.

Son haftalarda, “Proje 2025”, 2024 ABD seçimlerine hazırlanan Amerikalılar arasında önemli bir konu oldu. Plan, politika önerileri ve personel önerileriyle dolu 920 sayfalık bir belgede özetlenen, potansiyel bir 2025 devralma için bir Cumhuriyetçi yönetimi hazırlamak için tasarlanmıştır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Demokratlar girişimi eleştiriyor, Başkan Joe Biden ve kampanyası yakın zamanda 2025 Projesi’ni kınıyor.

Biden yönetimi, planı demokratik kurumlar için bir tehdit ve iktidarı başkanlık içinde merkezileştirme hareketi olarak görüyor. Truth Social’da, Cumhuriyetçi cumhurbaşkanlığı umutlu Donald Trump, “2025 Projesi hakkında hiçbir şey bilmediğini” iddia etti. Planın kapsamlı politika önerileri arasında ABD’yi ortadan kaldırma önerisi var. Federal Rezerv’in bağımsızlığı. Belgenin 24. Bölümü şunları iddia ediyor:

Federal Rezerv’in oluşturulmasından bu yana geçen on yıllarda, kabaca her beş yılda bir bir gerileme oldu. Bu parasal işlev bozukluğu, kısmen para arzını gerçek zamanlı olarak ince ayar yapmanın imkansızlığı ve ayrıca aşırı spekülasyona girdiklerinde özel firmaları kurtarma geçmişini gösteren bir siyasi sistemin doğasında bulunan ahlaki tehlike ile ilgilidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!