Veri alınamadı
13 Haziran 2024, Per

Ünlü Yatırım Holding, 2024 temettü dağıtımı yapacak mı?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Borsa yatırımcısı özellikle de holding şirketlerini daha çok tercih ediyor. Hem büyüyen hem de gelişme potansiyeli devam edecek olmasından dolayı öncelik oluyor. Ayrıca yıllardır borsanın demirbaşları olması nedeniyle ilgi görüyor. Ünlü Yatırım Holding, uzun yıllardır borsa endeksinde bulunuyor.

Ünlü Yatırım Holding A.Ş. (UNLU), bugün şirket hakkında temettü kararını açıkladı. Yatırımcının yakından takip ettiği kararda istenilen haber çıkmadı. Şirket 2024 yılına ait herhangi bir kar payı dağıtımı olmayacağını söyledi.

Temettü dağıtımı olmayacağını aktaran şirketin KAP haberi şu şekilde geldi;

Yönetim Kurulumuzun 09.05.2024 tarihli toplantısında; Şirketimiz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’nun II.14.1 sayılı “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” uyarınca hazırlanan ve Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş tarafından bağımsız denetimden geçmiş 01.01.2023-31.12.2023 hesap dönemine ait konsolide finansal tablolarımıza göre vergi sonrası 36.154.456,00 TL net dönem karının konsolide finansal tablolarımızda enflasyon düzeltmesi neticesinde oluşmuş olan 358.127.472,00 TL geçmiş yıl zararlarından mahsup edilmesi, bakiye kalan 321.973.016,00 TL geçmiş yıl zararının Sermaye Piyasası Kurulu’nun 7.3.2024 tarih ve 14382 sayılı ilke Kararı uyarınca mevcut emisyon primi ve emisyon primi enflasyon farklarından mahsup edilerek kapatılmasının,

Vergi Usul Kanunu uyarınca yapılan enflasyon düzeltmesi sonucu oluşan 62.707.618,46 TL net dönem karının Vergi Usul Kanunu’na göre yapılan enflasyon düzenlemesinden kaynaklanan geçmiş yıllar zararlarından mahsubu, kalan zarar bakiyesinin de Vergi Usul Kanunu hükümleri kapsamında özsermaye olumlu farkları ile kapatılmasının,

yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine mevcudun oybirliğiyle ile karar verilmiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!