GR. ALTIN2.437,83
BTC63.566,02
ETH2.958,82
LTC75,72
BNB543,72
SOL136,47
AVAX33,14
ADA0,436089
DOT6,23
14 Nisan 2024, Paz

Denizbank, davanın kilit isimlerine suç duyurusunda bulundu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yüksek kâr vaat ederek kurduğu gizli fon ile ünlü futbolcular dahil onlarca kişiyi dolandırdığı suçlamasıyla yargılanan Seçil Erzan yeniden hakim karşısına çıkmaya hazırlanırken Denizbank’tan dikkat çeken hamle geldi. . Selçuk İnan ve Avukat Rezan Epözdemir’in de aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Bankacı Seçil Erzan’ın dolandırıcılık davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yüksek kâr vaat ederek kurduğu gizli fon ile ünlü futbolcular dahil onlarca kişiyi dolandırdığı suçlamasıyla yargılanan eski Denizbank Florya Şubesi müdürü Seçil Erzan, bugün tekrar hâkim karşısına çıkacak. Duruşma öncesi Denizbank’tan yeni bir hamle geldi. Denizbank, Selçuk İnan, Musa Mert Çetin, iş insanı Mert Zeydanlı, Nur Erkasap ile Av. Rezan Epözdemir hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

 

Her şüpheli için ayrı yapılan başvurularda, bu kişilere yönelik suçlama ise ‘nitelikli dolandırıcılık’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ olarak sıralandı.

 

SELÇUK İNAN’A EVRAKTA SAHTECİLİK

Denizbank adına yapılan başvuruda Selçuk İnan’a, sahte olduğunu bildiği bir takım evrakla bankaya karşı işlem yaptığı kaydedildi. Savcılığa sunulan dilekçede “Selçuk İnan’ın Seçil Erzan tarafından kendisine verilen belgelerin sahte olduğunu bildiği halde Denizbank aleyhine ihtiyati haciz kararı aldırma kararının TCK 207/2 maddesine göre “Bir sahte özel belgeyi bu özelliğini bilerek kullanan kişi de yukarıdaki fıkra hükmüne göre” yani TCK 207/1. maddesi hükmüne göre ceza suçu işlediği görülmektedir denildi.

 

MENAJER MERT ÇETİN’E NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK VE ÖZEL BELGEDE SAHTECİLİK

Banka başvurusunda Musa Mert Çetin ise, Erzan’ın kurduğu sisteme başka kişileri dahil etmeye çalıştığı kaydedildi. Savcılığa sunulan dilekçede “Musa Mert Çetin’in Seçil Erzan ile birlikte fikir ve eylem birliği içerisinde hareket etmek suretiyle müşteki Nestor Fernando Muslera’ya karşı dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik suçlarını işlediği sabittir” denildi.

 

İkili arasında geçen yazışmalara yer verilen başvuruya göre, Çetin, Erzan’a gönderdiği bir mesajda çok çalıştığını söylüyor. Çetin, Muslera’yı sisteme dahil edebileceğini ancak Podolski’yi ikna etmesinin zor olduğunu kaydediyor.

Reklam Alanı

 

NUR ERKASAP HAKKINDA DOLANDIRICILIK

Hakkında suç duyurusunda bulunulan bir diğer isim ise Nur Erkasap oldu. Erkasap, Erzan ile ortak hareket etmekle suçlanıyor. Dava dosyasına göre Çorlu’da pırlanta işi yapan Ömer Kahraman, 5.8 milyon lirayı Erkasap’ın hesabı üzerinden gönderdi.

 

AVUKAT REZAN HAKKINDA EVRAKTA SAHTECİLİK SUÇLAMASI

Av. Rezan Epözdemir hakkında yapılan başvuruda ise, sahte olduğunu bildiği bazı evraklarla bankaya yönelik haciz işlemi başlatması ve dava açması gösterildi. İş insanı Mert Zeydanlı da, hakkında suç duyurusunda bulunulan bir diğer isim oldu. Zeydanlı’nın, Seçil Erzan ile birlikte hareket ettiği savunuldu.

 

İŞ İNSANI MERT ZEYDANLI’YA DOLANDIRICILIK SUÇLAMASI

Denizbank, Mert Zeydanlı hakkında da “dolandırıcılık” suçuna iştirak ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Savcılığa sunulan dilekçede, “‘Dolandırıcılık’ suçundan dolayı hakkında kamu davası açılan Seçil Erzan ile fikir ve eylem birliği içinde hareket etmek suretiyle müşteki İnci Çeviker ve Bülent Çeviker’e karşı dolandırıcılık suçunu işlediği anlaşılmaktadır” denildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!