GR. ALTIN2.410,04
BTC68.247,75
ETH3.556,93
LTC78,47
BNB617,27
SOL154,61
AVAX33,30
ADA0,438723
DOT6,68
13 Haziran 2024, Per

Borsa İstanbul’da gong Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş. için çaldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yatırımcılara ayırdığı paylara 2,2 kat fazla talep gelen ve 873,6 milyon TL halka arz büyüklüğüne ulaşan Özyaşar Tel için gong çaldı. Çelik tel üretiminde 50 yılı aşkın deneyimiyle çelik telin kullanıldığı birçok sektöre ve ülkeye çelik tel ve tel ürünleri tedariki sağlayan Özyaşar Tel, bugün Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreniyle işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da gong, Türkiye’nin çelik tel sektörünün önde gelen oyuncularından Özyaşar Tel için çaldı. 23-24 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sürecini tamamlayan şirket, 29 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla Borsa İstanbul’da “OZYSR ” koduyla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da düzenlenen Özyaşar Tel gong töreni, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çokyaşar, Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derviş Ali Çokyaşar, Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Bozer, Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Murat Tanrıöver, Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fatih Tamay, Çokyaşar Holding Genel Müdürü Erman Korkusuz, Çokyaşar Holding Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Sıtkı Serdar GİRAL, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Esen Pamir Karagöz, QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İpek Hekimoğlu ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Özyaşar Tel, çelik tel ve ürünleri üretimiyle ve ihracatıyla ülkemizin gururu değerli bir şirketimizdir. Yarım yüz yılı aşkın tecrübesiyle enerji, inşaat, sanayi sektörü gibi geniş bir alanda hizmet vermektedir. Bugün Borsamızda işlem görmeye başlayarak, halka arzdan elde ettiği gelirle bir yandan yatırımlarının finansmanını ve kapasite artırımına imkân sağlarken, diğer yandan kurumsal yapısını daha da güçlendirerek, hedeflerine sağlıklı bir şekilde ilerlemeye devam edecektir. Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkese, şirket çalışanlarına ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Özyaşar Tel’e Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum. Sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“Özyaşar Tel, hem Türkiye hem de Avrupa’daki önemli üreticiler arasında yer alıyor”

Özyaşar Tel için başarı yolculuklarında önemli bir kilometre taşını geride bıraktıklarını ifade eden Özyaşar Tel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çokyaşar, “50 yılı aşkın deneyimimizle çelik telin kullanıldığı birçok sektöre ve ülkeye çelik tel ve tel ürünleri tedariki sağlayan şirketimiz, bağlı ortaklıkları ile Silivri, Düzce, Adana ve iştirakimizin Arnavutluk’taki üretim tesislerinde yıllık 286 bin ton üretim kapasitesine sahiptir. Çelik tel sektörünün taleplerini en verimli şekilde karşılamaya çalışan Özyaşar Tel, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ilk 1.000 ihracatçı sıralamasında ve ISO ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır. Ürün kalitemiz, çeşitliliğimiz, 50 yıllık köklü tecrübemiz ve güvenilirliğimiz ile çelik tel sektörünün sadece Türkiye’de değil, Avrupa’daki önemli üreticileri arasında yer alan Özyaşar Tel olarak; halka arzımızla birlikte sürdürülebilir, yenilikçi büyümemizi devam ettirerek sektörümüzdeki payımızı ve yatırımlarımızı artırmaya odaklanacağımızın teminatını vermek isterim. Köklerimizden aldığımız güç ve bize inanan yatırımcılarımızın desteğiyle gelecekte de şeffaf, kurumsal, halka açık bir şirket olarak büyümemizi devam ettirmek istiyoruz. Çelik tel sektöründe Türkiye’nin öncüsü olmayı sürdürürken, uluslararası pazardaki mevcut payımızı artırmaya ve markamıza değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

“Başarıyla sonuçlanan halka arzımız sürdürülebilir büyümemiz için tarihi bir adımdır”

Çelik tel sektöründe üretimin ve sürdürülebilirliğin öncüsü olarak, sektörde yeni ufuklar açmayı hedeflediklerini belirten Özyaşar Tel Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derviş Ali Çokyaşar, “Başarıyla sonuçlanan halka arzımız, şirketimizin sürdürülebilir büyümesi ve sektördeki başarılı yolculuğumuz için tarihi bir adımdır. Değerli yatırımcılarımızın katkılarıyla ulaştığımız bu başarı, Özyaşar Tel’in geleceğine duyulan inancın en somut göstergesidir. 50 yılı aşkın sanayi tecrübemizle, yüksek ürün çeşitliliğimiz, ihracat gücümüz, esnek üretim kabiliyetimiz, fabrikalarımızın bölgesel avantajları ve alanında uzman ekibimizle çelik tel sektöründe kilit bir aktör olan Özyaşar Tel olarak biz sadece bir şirket değil, aynı zamanda bir aileyiz.  Bu aile, bugün itibarıyla siz değerli yatırımcılarımızla daha da büyüyor. Bu yolculukta bize eşlik ettiğiniz ve şirketimize olan inancınızı gösterdiğiniz için derin minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Birlikte, daha aydınlık, daha yüksek başarılar elde edeceğimiz bir geleceğe doğru yürüyeceğimize olan inancımız tam.” şeklinde konuştu.

QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Esen Pamir Karagöz ise Özyaşar Tel’in halka arzına ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu: “Borsa’dan satış yoluyla gerçekleşen Özyaşar Tel halka arzına 1,5 milyonun üzerinde yatırımcıdan başvuru gelmiş olup, 2,2 kat talep ile 1,5 milyar TL tutarında talep toplanmıştır. Ek satış ile birlikte toplamda 31,2 milyon adet pay halka arz edilmiş, halka arz büyüklüğü 873,6 milyon TL olarak gerçekleşmiş ve Özyaşar Tel, % 30,23 halka açıklık oranına ulaşmıştır. Özyaşar Tel’in bugünden sonra da yatırımcılarından aldığı destekle işletme sermayesinin güçlendirilmesi, yatırım finansmanı ve yeni makine ve ekipman alımları ile yürüteceği projelerle başarılarına devam edeceğine olan inancımız tam. Halka arzlarda başarıya ulaşmak için aracı kurum ve şirketlerin kurduğu iş birliğinin önemi oldukça büyük olmaktadır. Biz de QNB Finansinvest olarak başarılı şirketlerin halka arzlarına liderlik etmeye ve yatırımcılarla buluşturmaya devam edeceğiz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!