GR. ALTIN2.492,36
BTC64.171,75
ETH3.117,36
LTC79,88
BNB546,18
SOL142,58
AVAX35,28
ADA0,464244
DOT6,75
17 Nisan 2024, Çar

Borsa İstanbul’da gong Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. için çaldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Türkiye’nin öncü kablo üreticisi olan, Alves Kablo bugün düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Alves 3 Milyonun üzerinde yatırımcıya ulaşarak yüksek katılımlı ve güçlü bir halka arza imza attı.

Alves Kablo’nun gong töreni, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Alves Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karamercan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Alabıcak, Mali Bölüm Başkanı Nejat Bocnak, Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Yörür, Yönetim Kurulu Üyesi Selda Mert, İnfo Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Halka arzı 778 milyon Türk Lirası büyüklüğünde bir halka arz ile yatırımcılara sunuldu. Yurt içinden bireysel yatırımcılar tarafından yaklaşık 2,2 kat, kurumsal yatırımcılar tarafından ise 17,5 kat talep geldiği bildirildi. Toplamda, Alves Kablo’nun halka arzına 5,3 kat talep ile yoğun bir ilgi gösterildi. Halka arzda konsorsiyum liderliğini İnfo Yatırım’ın yürüttüğü Alves Kablo’nun hisseleri, borsada Ana Pazar’da ‘ALVES.E’ koduyla işlem görmeye başladı.

Talep beklenen hedefin üstünde 

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzı 22 – 23 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşti. Alves Kablo’nun sermayesinin 120.000.000 TL’den 160.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılan 40.000.000 TL nominal değerli payların tamamı halka arz edildi. Alves Kablo payları, 19,45 TL’den satılırken şirketin halka arz büyüklüğü 778.000.000 TL olarak gerçekleşti.

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun törende yaptığı konuşmasında “Alves Kablo, güçlü üretim kapasitesi, teknolojik altyapısı ve bayi ağı sayesinde, sektöründeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır.

Ülkemizin büyüyen ekonomimiz ve genişleyen endüstriyel faaliyetlerimiz sonucunda oluşan enerji talebi nedeniyle sektörün önemi sürekli artmaktadır. Bu nedenle hem üretimiyle hem de ihracatıyla değer oluşturan bu kıymetli şirketimizi bugün aramızda görmekten çok mutluyuz. Bu başarılı halka arzda emeği geçen herkese, başta değerli şirket yöneticilerimize ve aracı kurumumuza teşekkür ediyorum. Alves Kablo’ya Borsamıza hoş geldiniz diyor, bu halka arzın sermaye piyasalarına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Deniz Karamercan: “Yatırımcımızın bize vermiş olduğu güç ile hedeflerimizi daha da ileriye götürme vaktidir.”

Deniz Karamercan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘’Bundan tam 10 yıl önce Ankara’da, şirketimizi kurduğumuz günlerde bugünü hedeflediğimizi nerdeyse herkese anlatıyordum… O günlerde daha yeni kurulmuş, kısıtlı sermayesi olan ve henüz daha ne yapacağı belli olmayan bir firmanın ‘’Halka Arzı’’ hedeflemesi sanırım birçok kişiye komik geliyordu. Ancak bildiğimiz tek bir şey vardı ki biz iyi bir ekiptik, iyi bir müşteri portföyü biriktirmiştik ve işimize olan bağlılığımız çok yüksekti. Bu motivasyon ile çıktığımız bu yolda 2019 yılında fabrika binamızın alınması, 2020’de üretime başlamamız ve akabinde 4 yıl içinde sektörün en çok bilinen ve kalitesine güvenilen firmalarından biri olarak ‘’Borsa İstanbul’da’’ işlem görmeye başlamak aslında hedeflerimizden bir tanesine ulaşmanın gururunu bize fazlasıyla yaşatmaktadır.

Şimdiye kadar yapmış olduklarımızı konuşurken hep bir hikâye olarak tanımladık ancak şimdi sırada 3 milyona yakın yatırımcımızın bize vermiş olduğu güç ile hedeflerimizi daha da ileriye götürme vaktidir.’’ dedi.

Alves Kablo’nun halka arzında konsorsiyum lideri olan İnfo Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“İnfo Yatırım olarak, halka arzlarla sermaye piyasalarının gelişmesine, şirketlerin finansman olanaklarına erişmesine ve yatırımcıların da şirketlerin geleceğine ortak olmasına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnfo Yatırım olarak 2023 yılında 7 şirketin halka arzına aracılık ederek başarılı bir yılı geride bırakmıştık. 2024 yılına da Alves Kablo’nun halka arzı ile başlamanın ve halka arzın başarı ile tamamlanmasının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Alves Kablo’nun 778 milyon TL büyüklüğündeki halka arzına yaklaşık 2.870.000 yatırımcı katılırken, yatırımcıların gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyuyoruz. Halka arzla birlikte kurumsal yapısını ve öz kaynaklarını daha da güçlendirerek yoluna devam edecek olan Alves Kablo ve değerli ekibine başarılar diliyorum.” dedi.

Reklam Alanı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

BigBorsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!